این مطلب ۲۱۰ بار خوانده شده
سرهنگ پوری:

امکان اسکان بیش از ۱۰۰ هزار زائر راهیان نور در استان خوزستان فراهم شد

جانشین سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج اعلام کرد: امکان اسکان بیش از ۱۰۰ هزار زائر راهیان نور در استان خوزستان فراهم شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش راهیان نور، سرهنگ علی پوری با اشاره به تقویت زیرساخت‌ها برای اسکان زائران راهیان نور در استان خوزستان گفت: از سال ۸۷ تا به امروز، عملا توسعه زیرساخت‌ها در استان خوزستان و استان‌های میزبان راهیان نور کلید خورده است و ما در ابتدای شروع کارمان در قرارگاه مرکزی راهیان نور برای ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر در استان خوزستان ظرفیت شب‌مانی داشتیم و طی رصدی که انجام دادیم، متوجه شدیم که هزینه زیادی صرف اجاره مدارس و حسینیه‌ها برای اسکان زائران راهیان نور می‌شود و نیاز بود که در این زمینه اقدام جدی انجام می‌دادیم.

وی ادامه داد: طی جلسات متعدد در قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، تصمیم گرفتیم که تقویت زیرساخت‌ها در خوزستان را در اولویت قرار دهیم و تا به امروز این روند را ادامه دادیم و اکنون می‌توانیم مدعی شویم که زیرساخت‌های متعددی در استان خوزستان برای اسکان بیش از ۱۰۰ هزار نفر ایجاد شده و وضعیت اسکان زائران راهیان نور در جنوب خوزستان در شرایط خوبی قرار دارد.

سرهنگ پوری افزود: اردوگاه شهید باکری خرمشهر با ظرفیت ۲۸هزار نفره در اختیار زائران راهیان نور سراسر کشور قرار گرفته است و در این اردوگاه به ۱۴ استان، زمین واگذار شده و از این میان، ۱۱ زائر سرا توسط ۱۱ استان به بهره‌برداری رسیده و بقیه زائرسراها در حال ساخت است.

جانشین سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج خاطر نشان کرد: محل نمایش فرهنگی بصیرتی ستاردگان زمینی و همچنین سالن جشنواره ملی سرزمین نور و... در اردوگاه شهید باکری خرمشهر ساخته شده است.

وی افزود: در اردوگاه شهید مسعودیان اهواز، ۱۴ سپاه استانی مستقر هستند و ظرفیت این اردوگاه را می‌توان حدود ۱۰ هزار نفر برشمرد و در طول سال‌های اخیر تلاش شده است که امکانات زیرساختی این اردوگاه را توسعه دهیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.